Przestępcze trio w rękach łódzkich policjantów

2023-10-27

Łódzcy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o popełnienie szeregu kradzieży i rozbojów, do których doszło w ostatnich dniach na terenie miasta. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 23, 24 i 28 lat. Za popełnione przestępstwa grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z IV Komisariatu Policji łódzkiej komendy pracowali nad kradzieżami i rozbojami, do których doszło na Polesiu 14 i 22 października. Wówczas zaatakowane zostały farmaceutki w aptekach oraz sprzedawcy ze stacji paliw. Napastnicy użyli gazu łzawiącego, a następnie siłą przewrócili pokrzywdzonych, po czym zabrali leki i artykuły spożywcze.

Łódzcy policjanci rozpoczęli intensywne działania, by ustalić sprawców tych przestępstw. Dzięki analizie zebranego materiału dowodowego stróże prawa wytypowali ich bardzo szybko.

Pierwszy z nich 25 października został zatrzymany przez poleskich policjantów. Już następnego dnia w ręce funkcjonariuszy wpadli też jego kompani. Podczas przeszukań ich miejsc przebywania stróże prawa znaleźli  ubrania, w których dokonywali przestępstw. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź – Polesie podejrzani zostali aresztowani na najbliższe trzy miesiące. Za przestępstwo rozboju grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, dalsze czynności w sprawie prowadzą śledczy z IV Komisariatu Policji w Łodzi – informuje aspirant Kamila Sowińska z łódzkiej Policji.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

dr n. med. Marcin Cichocki, urolog

Polecam, wizyta spełniła moje oczekiwania, uzyskałem poradę; lekarz konkretny, rzeczowy, z dużym doświadczeniem 

dr n. med. Dariusz Sosnowski, ginekolog

Serdecznie polecam- doktor wszystko dokładnie wyjaśnił, zaś samo badanie przebiegło w bardzo komfortowej atmosferze. 

dr n. med. Jerzy Marczak, pulmonolog, internista

Profesjonalizm pod każdym względem. Rozpoznanie choroby oraz przepisane leki pomogły szybko i skutecznie w leczeniu. 

dr n. med. Łukasz Jasek, neurolog

Konkretny i sympatyczny lekarz. Wzbudził moje zaufanie. Na pewno do Niego wrócę w razie potrzeby. Polecam.

lek. Michał Stasiak, gastrolog

Bardzo profesjonalne podejście, punktualność, miła atmosfera,wizyta przebiegła poprawnie. Polecam