Podejrzani o rozbój z użyciem noża – w rękach łódzkich policjantów

2023-11-13

Kryminalni z II Komisariatu Komendy Miejskiej Policji  w Łodzi zatrzymali 21-latka oraz jego 17-letniego kompana  podejrzanych o rozbój. Sprawca, grożąc nożem, zażądał od pokrzywdzonego wydania konsoli, którą – jak początkowo twierdził – chce kupić. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju. Starszy na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź Bałuty został aresztowany na najbliższe dwa miesiące, a jego kompan odpowie za udział w przestępczym procederze.

5 listopada policjanci z bałuckiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło przy ul. Aleksandrowskiej w Łodzi. Tego dnia z pokrzywdzonym skontaktował się 21-latek w związku z zamieszczonym ogłoszeniem o sprzedaży konsoli do gry. Mężczyźni umówili się na spotkanie. We wskazane miejsce „kupujący” przyszedł z 17-letnim kolegą. Pod pretekstem sprawdzenia sprzętu zaproponowali 18-latkowi, aby poszedł z nimi do jednego z pobliskich mieszkań. Kiedy ten stawiał opór, starszy wyciągnął…  nóż, który wcześniej dostał od swojego kompana. Przestraszony pokrzywdzony oddał konsolę napastnikowi, który z kolegą zostawił go i obaj odeszli ze skradzionym łupem.

Policjanci, pracując nad ustaleniem personaliów napastnika i jego współtowarzysza, skrupulatnie przejrzeli zapisy monitoringów zarówno tych z pobliskiej posesji, jak i znajdujących się w jej pobliżu. Na efekty tych działań nie trzeba było długo czekać. Już 7 listopada policjanci, patrolując ulicę Limanowskiego, zauważyli na przystanku tramwajowym starszego z napastników. Mężczyzna nie krył zdziwienia, gdy zobaczył stojących przed nim kryminalnych. Dodatkowo podczas przeszukania odzieży 21-latka policjanci znaleźli zawiniątka z amfetaminą i marihuaną.
Tego samego dnia mundurowi pojechali do wytypowanego mieszkania na Bałutach, w którym miał przebywać drugi ze sprawców. Podczas przeszukania mieszkania znalezione zostały ubrania, w które 17-latek był ubrany podczas rozboju. Widząc, że prawda wyszła na jaw, podejrzany przyznał się do udziału w przestępczym procederze.
Mężczyźni usłyszeli już zarzuty rozboju. Starszy dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź Bałuty 21-latek został aresztowany na najbliższe dwa miesiące. Jego kompan objęty został policyjnym dozorem. O ich losie zadecyduje sąd.

Przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w polskim prawie zagrożone jest karą do 20 lat pozbawienia wolności.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z II Komisariatu Policji w Łodzi – informuje aspirant Kamila Sowińska z łódzkiej Policji.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

dr n. med. Marcin Cichocki, urolog

Polecam, wizyta spełniła moje oczekiwania, uzyskałem poradę; lekarz konkretny, rzeczowy, z dużym doświadczeniem 

dr n. med. Dariusz Sosnowski, ginekolog

Serdecznie polecam- doktor wszystko dokładnie wyjaśnił, zaś samo badanie przebiegło w bardzo komfortowej atmosferze. 

dr n. med. Jerzy Marczak, pulmonolog, internista

Profesjonalizm pod każdym względem. Rozpoznanie choroby oraz przepisane leki pomogły szybko i skutecznie w leczeniu. 

dr n. med. Łukasz Jasek, neurolog

Konkretny i sympatyczny lekarz. Wzbudził moje zaufanie. Na pewno do Niego wrócę w razie potrzeby. Polecam.

lek. Michał Stasiak, gastrolog

Bardzo profesjonalne podejście, punktualność, miła atmosfera,wizyta przebiegła poprawnie. Polecam